Kadra zarządzająca

18-44-25-701 Blok Operacyjny- Dyżurka Pielęgniarek Anestezjologicznych
18-44-25-988 Poradnia Ginekologiczno- Położnicza

Zespół lekarski

• Lek. Mariusz Rąbalski-  Lekarz Kierujący Oddziałem- specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii,
  • Lek. Paweł Biel- specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii,
  • Lek. Rafał Krzywdziński- specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii,
  • Lek. Alicja Szatanik- specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii,
  • Lek. Michał Ścibor- specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii,
  • Lek. Katarzyna Kutta- Siwek-  specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii.
  • Lek. Anna Oleksy - specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii

Lekarze kontraktowi:

• Lek. Małgorzata Niemiec – specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa,
  • Lek. Małgorzata Pawlina-Tokarczyk - specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii,
  • Lek. Beata Chołys - specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii,
  • Lek. Sulejman Dembele – ginekolog położnik,
  • dr n. med. Anna Wrona - specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii,
  • Lek. Magdalena Dudzik - specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii

Lekarze rezydenci:

• Lek. Natalia Liber - w trakcie specjalizacji w dziedzinie położnictwa i ginekologii,
  • Lek. Adrianna Ogorzałek-Zygmunt - w trakcie specjalizacji w dziedzinie położnictwa i gienkologii

psycholog : mgr Teresa Wojtas- Kieljan
dietetyk: mgr Aleksandra Zając

PODODDZIAŁ GINEKOLOGII ONKOLOGICZNEJ
Zespół Lekarski:

• dr n. med. Artur Wieczorek –specjalista  w dziedzinie położnictwa i ginekologii i specjalista w zakresie ginekologii onkologicznej,
  • Lek. Paweł Karpiel – specjalista  w dziedzinie położnictwa i ginekologii i specjalista w zakresie ginekologii onkologicznej.

Informacje ogólne

57-łóżkowy Oddział mieszczący się w nowym pawilonie przy ul. Młyńskiej 5 sprawuje opiekę nad kobietami ciężarnymi, rodzącymi, położniczymi (19 łóżek), ze schorzeniami ginekologicznymi oraz onkologicznych: 15 miejsc. W ginekologii zachowawczej i pooperacyjnej stosowane są nowoczesne metody diagnozowania (USG, TK, MRI) oraz leczenie operacyjne metodą laparoskopową. Porody prowadzone są w komfortowych warunkach. Dwie pojedyncze sale porodowe przeznaczone do porodów rodzinnych z indywidualnym węzłem sanitarnym oraz dwu łóżkowa sala wzmożonego nadzoru położniczego, z zastosowaniem nowoczesnych technik porodowych (takich jak immersja wodna), a także z zastosowaniem udogodnień ( piłki, worki, materace, natryski ). Fotele porodowe są wielofunkcyjne dostosowane do potrzeb i wygody pacjentek.

Blok porodowy stosuje również farmakologiczne metody uśmierzania bólu drogą wziewną ( gaz rozweselający – Entonox) oraz niefarmakologiczne jak TENS, immersja wodna, muzykoterapia, aromaterapia.

Pacjentki po porodach przebywają w komfortowych dwuosobowych salach wyposażonych w łazienkę z WC oraz prysznicem i przewijaki.

Oprócz położnych i lekarzy w Oddziale zatrudniony jest psycholog, który otacza pacjentki opieką i zapewnia wsparcie. Oddział posiada pokój rozmów trudnych. Posiadamy również rehabilitanta, a także dietetyka, który zapewnia pacjentom doradztwo w zakresie żywienia. W naszym zespole pracuje, także doradca i edukator do spraw laktacji, którzy udzielają profesjonalnego  poradnictwa w tych  dziedzinach.

Oddział realizuje program DIETA MAMY, którego celem jest wdrażanie odpowiedniego modelu żywieniowego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu hospitalizacji

W Oddziale odbiera się rocznie ponad 1000 porodów, natomiast łącznie z ginekologią (w tym onkologiczną) z jego usług korzysta ok. 3700 pacjentek. W Oddziale wykonywane są również małe zabiegi ginekologiczne. Dopełnieniem oferowanych usług stacjonarnych są świadczenia ambulatoryjne wykonywane w Poradni Ginekologiczno-Położniczej (przyjmują tu wyłącznie specjaliści w dziedzinie ginekologii).

Oddział od wielu lat figuruje na liście Ministra Zdrowia jako jednostka uprawniona do szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie położnictwo i ginekologia (8 miejsc). Od kilku lat posiada również akredytację na szkolenie specjalizacyjne w ginekologii onkologicznej (1 miejsce).

Natomiast w ramach specjalizacji z innych specjalności Oddział posiada 3 miejsca przeznaczone na odbywanie staży kierunkowych.”

WEŹ-ZE-SOBA-DO-PORODU